Motto:
Bo stawia na głowie kolejność czytania.
>Dlaczego?
>>Odpowiadanie nad cytatem.
>>>Co jest największą plagą Internetu?

Netykieta jako jeden z czynników ograniczania wycieku informacji

Marek Wierzbicki

Dawno temu, kiedy pracowałem jeszcze jako administrator SQL, dostałem bardzo ciekawy list. Jego temat brzmiał "Płyn do spryskiwaczy", a w pierwszym zdaniu była niezrozumiała dla mnie prośba:

Panie Marku, 
czy może pan dodać te uprawnienia do OLAP'a?

Po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że nie potrafię dodać do OLAP'a uprawnień zgodnych z tytułem. Zacząłem więc dokładniej przyglądać się przesyłce. Jako że list napisany był niezgodnie z zasadami netykiety (za to w zgodzie z działaniem Outlook'a, często nagminnie stającym się korporacyjnym standardem prowadzenia korespondencji), zawierał w sobie wszystkie poprzednie przesyłki, jednak umieszczone w kolejności odwrotnej do ich naturalnego sposobu czytania. Rozpocząłem więc czytanie tego maila od tyłu i dowiedziałem się kilku ciekawych, nie zawsze przeznaczonych dla mnie, rzeczy. Na jego przykładzie postaram się zwrócic uwagę, że netykieta nie jest tylko bzdurnym pomysłem internetowych purystów, ale ma praktyczny sens biznesowy.

Artykuł przeniesiono na stronę: Bezpieczeństwo i miękkie problemy komunikacji w firmieJava. Programowanie obiektowe. Powrót na stronę główną